Merak Ettikleriniz

SORU&CEVAP

Sık Sorulanlar

Solar Enerji ile ilgili derlediğimiz soruların çoğunu aşağıda cevaplıyoruz. Merak ettiğiniz solar enerji konuları ile ilgili bize her zaman ulaşabilirsiniz.

1.Solar Enerji Kime Uygun?

➢ İmalat ve Sanayi Kuruluşları
➢ Alışveriş Merkezleri
➢ Oteller, Rezidanslar ve Okullar
➢ Hayvancılık
➢ Petrol İstasyonları
➢ Seracılık
➢ Sulama
➢ Depolar
➢ Lojistik Merkezleri
➢ Madencilik ve Taş Ocakları
➢ Spor Salonları
➢ Elektrik Tüketen Her Yer!

2.Güneş enerjisinin finansal faydaları nelerdir?

Mülkünüze güneş enerjisi sistemi kurduğunuzda, elektrik faturalarınızdan tasarruf edersiniz ve ileride yükselen elektrik fiyatlarına karşı kendinizi korursunuz. Ne kadar tasarruf edebileceğiniz bölgenizdeki kullanım oranlarına ve güneş enerjisi politikalarına bağlıdır, ancak nerede yaşadığınızdan bağımsız olarak güneş enerjisine geçmek akıllıca bir yatırımdır.

3.Güneş enerjisinin çevresel faydaları nelerdir?

Diğer yenilenebilir enerji kaynakları gibi güneş enerjisinin de çevresel ve sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Güneş enerjisine geçiş, iklim değişikliğine katkıda bulunan sera gazı emisyonlarını azaltır ve ayrıca sağlık sorunlarına neden olabilecek kükürt dioksit ve partikül madde gibi daha az hava kirleticisine neden olur.

4.Elektrik için ne kadar ödediğimi nasıl öğrenebilirim?

Elektrik için ne kadar ödediğinizi (ve ayda ne kadar elektrik kullandığınızı) öğrenmenin en kolay yolu, elektrik faturanıza bakmaktır. Tam olarak neyi arayacağınızı öğrenmek için IFASolar’in elektrik faturanızı okuma kılavuzunu inceleyin.

5.Net ölçüm nedir?

Net ölçüm, kamu hizmetlerinin güneş panelleri tarafından üretilen elektrik için güneş enerjisi sistemi sahiplerine kredi vermek için kullandığı sistemdir. Net ölçüm ile yalnızca güneş panellerinizin üretebileceğinin ötesinde kullandığınız elektriği ödersiniz. Net ölçüm politikaları eyaletten eyalete farklılık gösterir – Massachusetts’ten California’ya – bu nedenle ödevinizi önceden yaptığınızdan emin olun.

6.Güneş, mülk değerlerimi nasıl etkiler?

Araştırmalar, güneş enerjisi sistemleri olan evlerin, güneş enerjisi sistemleri olmayan evlerden daha fazla sattığını göstermiştir. Ancak, mülk değeriniz yalnızca güneş paneli sisteminizi kiralamak yerine sahibi olmanız durumunda artacaktır. Ülkenin çoğu yerinde güneş enerjisine gitmek, mülkünüzün değerini bir mutfak tadilatından daha fazla artıracaktır.

7.Solar fotovoltaik (PV) paneller nasıl çalışır?

Güneş panelleri gün boyunca güneşin enerjisini emer ve onu doğru akım (DC) elektriğe dönüştürür. Çoğu ev ve işyeri alternatif akım (AC) elektriğiyle çalışır, bu nedenle DC elektriği daha sonra kullanılabilir AC elektriğe dönüştürmek için bir invertörden geçirilir. Bu noktada ya evinizdeki elektriği kullanırsınız ya da elektrik şebekesine geri gönderirsiniz.